LG kończy z telewizorami plazmowymi

LG kończy z telewizorami plazmowymi

Koreański koncern LG jest kolejnym producentem elektroniki użytkowej, który definitywnie wycofuje się z produkcji telewizorów plazmowych. Wygląda więc na to, że ta nieco już przestarzała technologia niebawem zniknie z rynku.

Na początku lipca Samsung ogłosił, że od listopada zaprzestaje produkcji odbiorników plazmowych, a teraz jego śladem idzie koncern LG, który jak donosi The Korea Times, również złożył podobną deklarację. Ha Hyun-hwoi, szef działu elektroniki użytkowej koncernu wyjaśnił mediom, że po dogłębnej analizie rynku uznano, że dalsze inwestowanie w tę technologię nie ma już sensu.

Koncern nie określił jeszcze, kiedy oficjalnie zaprzestanie produkcji telewizorów plazmowych, ale jest to zapewne kwestia najbliższych miesięcy. Po tym jak LG przestanie je produkować, jedyną firmą, która będzie się tym jeszcze zajmować, na rynku pozostanie tylko chiński koncern Changhong Electric Co. To ta sama firma, której były pracownik LG przekazał skradzioną technologię o wartości miliarda dolarów.

Jeśli więc jesteście przywiązani do telewizorów plazmowych i chcecie sobie taki sprawić, to warto to zrobić jak najszybciej, gdyż wkrótce przestaną być dostępne.

 

300x600